Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 0 common:people_all_forms

МО початкових класів

Date: 15 квітня о 11:14, Refreshed 18 квітня о 11:32

АНАЛІЗ РОБОТИ МО ПОЧАТКОВОЇ ТА ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ЗА 2022-2023 Н.Р.

Методичне об’єднання складається з вчителів початкових класів, вчителя фізичної культури та вихователів дошкільного підрозділу.

Керуючись методичною проблемою школи, члени МО у 2022-2023 н. р. продовжили працювати над проблемою: «Формування компетентностей учнів шляхом впровадження нових освітніх технологій в умовах НУШ. Партнерство між всіма учасниками освітнього процесу ».

Робота методичного об'єднання була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів та вихователів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів. Головним напрямком у роботі МО вчителі та вихователі обрали модернізацію навчально-виховного процесу шляхом впровадження інтерактивних технологій.

Серед найпоширеніших форм методичної роботи: психолого-педагогічні консультації, семінари-практикуми, теоретичні семінари, співбесіди, консультації на актуальні теми, огляди новинок навчальної, методичної літератури, круглі столи, майстер-класи, предметні тижні, методичні оперативки. Перевагу надавали проблемним, пошуковим та творчим методам роботи.

На засіданнях обговорювались питання організації дистанційного навчання під час військового стану, питання впровадження нових технологій навчання і реалізації проблем, над якими працювали вчителі. Одним із шляхів удосконалення професійної компетентності педагогів було ефективне застосування інноваційних освітніх технологій, які вимагали швидкої адаптації педагогів та учнів до дистанційного освітнього середовища. Члени МО якісно організовували навчальний процес на платформі HUMAN, використовували зворотній зв’язок з учнями. Аналіз досягнень учнів показав, що вчителі творчо підходили до реалізації проблеми школи, проблеми МО та власної проблеми, надавали перевагу особистісно-зорієнтованій системі навчання, обирали педагогіку співробітництва, уроки та заняття будували на діяльнісній основі.

У колективі МО налагоджена атмосфера співробітництва, взаємодопомоги, підтримки. Учителі не тільки вимогливі до себе, але й один до одного, адекватно реагують на критику.

Педагоги вели постійну роботу з диференціації та індивідуалізації навчання на уроках та в позакласній роботі, приділяли велику увагу ментальному здоров’ю здобувачів освіти.

Наші вчителі вдало впроваджували у роботу інтерактивні методи, які спонукали учнів до розвитку пізнавальних та творчих здібностей. Використовували різні види діяльності, що відповідали рівню розвитку дітей і були спрямовані на активне навчання, спонукали дітей мислити, експериментувати, досліджувати, стимулювали розвиток мовних навичок, спрямовували діяльність та фізичний розвиток, надавали можливості для розвитку соціальних навичок. У своїй роботі педагоги активно впроваджували ІКТ: це і відео, презентації, розвивальні мультики, аудіо записи, картинки, фото і т.д.

Члени МО приділяли належну увагу дітям, які потребували особливого підходу у навчанні і вихованні. Педагоги не залишали без уваги жодного такого учня. Постійно вдосконалювали роботу з цими дітьми та їх батьками: ретельно планували індивідуальну роботу, добирали методи навчання відповідно до психологічних особливостей та рівня розвитку дитини. Вчителями початкових класів було виготовлено буклети та пам’ятки «Вікові особливості учнів початкових класів»,» «Правила поведінки під час військового стану», «Правила і вимоги під час дистанційного навчання», «Врахування індивідуальних особливостей дитини ( темпераменту та характеру)», «Як навчити дитину виконувати домашнє завдання», де були надані рекомендації як вчителям так і батькам учнів.

Наші вчителі також є активними учасниками різних методичних заходів: семінарів: « Навчальна кінезіологія: як розвинути мозок.», Всеукраїнський науково-практичний семінар «Мистецька освітня галузь: методики, технології», інтернет- конференціях: «Підготовка до нового навчального року: поради, ідеї та досвід», « Ключові тенденції шкільної освіти 2022 /2023», « Мотивація в освіті: інструменти, прийоми та принципи»; вебінарів «Використання можливостей « На урок» для дистанційного навчання», « Життя у стилі еко. Хто/чи навчають цьому у сучасній школі?».

В цьому навчальному році були активними і наші вихованці. Діти приймали активну участь у Всеукраїнській інтернет – олімпіаді від проєкту «Всеосвіта» та «На урок», та були нагороджені дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів.

Вчителі продуктивно застосовували різноманітну відеоінформацію, працювали на інтернет платформах: Zoom, Meet, YooTube, Ed-era, додатках: Viber, освітніх проєктах: «Всеосвіта», «На урок». Пропонували здобувачам освіти переглядати онлайн-уроки на ТВ каналах: Плюс-Плюс, Перший, Піксель. Під час дистанційного навчання, вчителі застосовували такі види оцінювання: формувальне, вербальне, поточне, тематичне, семестрове, річне.

Таким чином, роботу МО вчителів початкових класів та вихователів дошкільного підрозділу можна вважати ефективною, правильно організованою, такою, що дає можливість забезпечувати неперервність педагогічної освіти, здійснювати прогноз щодо обсягів і напрямів професійної підготовки вчителів, формувати потребу і здатність особистості до самонавчання, що є надзвичайно актуальним на сучасному етапі.

Виходячи з вище зазначеного та ґрунтуючись на засадах концепції «Нова українська школа», МО на 2023-2024 н.р.ставлять перед собою такі завдання:

Завдання МО на 2023-2024 н.р.:

  1. Всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей та наскрізних умінь відповідно до вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб;
  2. Впровадження сучасних інформаційно-комунікативних технологій навчання в освітній дистанційний процес;
  3. Прислухатися до думки учнів, вчити їх критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та виховувати відповідальних громадян нашої держави;
  4. Пам’ятати, що діти відрізняються за своїми інтересами, мотиваціями, і завдання вчителя – ідентифікувати їх і створити умови для розвитку персонально кожної дитини.
  5. В роботі з батьками й надалі залишати пріоритетними : взаєморозуміння, партнерство, співдію, командність і взаємоповагу.


Фигура 

   

⬇ Скачать картинки Белые человечки 3d, стоковые фото Белые человечки 3d в  хорошем качестве | Depositphotos 

Картинки Школа Дети Учителя Для Презентации                                                          

                                     Засідання № 1 

                                            серпень 2023р.

  

Тема. Нова українська школа – вимоги та шляхи реалізації 

Якщо ми навчатимемо сьогодні так,  

як навчали вчора,  

ми вкрадемо в дитини завтра. 
Конфуцій 

№ з/п 

Зміст роботи 

Відповідальний 

1. 

 Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів за попередній навчальний рік.                                                                                                                           

Керівник МО 

2 . 

Аналіз програм, вивчення нормативних документів, які регламентують роботу початкової школи. 

Керівник МО 

3. 

Про організацію навчально-виховного процесу в 1-4 класах у 2023-2024н.р. Опрацювання інструктивно-методичних матеріалів, підручників. 

Члени МО 

4. 

Аналіз та планування роботи вчителів початкових класів з коригування навчального матеріалу отриманого учнями в умовах дистанційного навчання. 

Вчителі початкових класів 

5. 

Основні напрямки розвитку та модернізації дошкільної освіти в Україні. 

Вихователі дошкільного підрозділу 

6. 

Сучасний учитель як провідник змін в контексті Концепції Нової української школи. 

Члени МО 

Засідання № 2 

жовтень 2023 р. 

Тема.  Системно-діяльнісний підхід як філософія освіти початкової школи. Мовно-літературна освітня галузь 

 
                                                                                                               Якщо знання – це новий капітал, 

                                                                                                                то інновації – нова валюта. 
                                                                                                                                                  Кевін Келлі 

№ з/п 

Зміст роботи 

Відповідальний 

1 . 

Впроваджуємо Державний стандарт початкової освіти. Планування навчальних видів діяльності для досягнення очікуваних результатів в мовно-літературній освітній галузі. 

Гурова Л.Д. 

2. 

Інтеграція навичок «Щоденні 5»: читання для себе, читання для когось, слухання, робота зі словами, письмо для себе. 

Хаюк Т.Т. 

3. 

Карусель інновацій. Використання інтерактивних технологій для досягнення очікуваних результатів навчальної діяльності на уроках української мови і літературного читання: 

- технологія «кластера» на уроках літературного читання;                                                                                                                         -квестова технологія у навчанні мови і літератури; 

- сторітелінг;                                                                                                                       - метод проектів на уроках літературного читання;                                                                                                                                          

- технологія ЧПКМ (читання і письмо для розвитку критичного мислення)                                                                                                                                    

Члени МО 

4. 

Технології дистанційного навчання 

Марченко В.В. 

5. 

Адаптація учнів 5 класу у школі ІІ ступеня. 

Гурова Л.Д.  

Засідання № 3  

 січень  2024 р. 

Тема.   Педагогіка партнерства як ключовий компонент нової української школи. Математична освітня галузь. 


                                                                                                     Якщо ти хочеш зміну в майбутньому – 
                                                                                                        стань цією зміною в сьогоденні 
                                                                                                                                       Магатма Ганді 

 
 

№ з/п 

Зміст роботи 

Відповідальний 

1 . 

Педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя та учнів 

Хаюк Т.Т. 

2. 

Інтеграція у навчанні молодших школярів математики. Щоденні 3.Математика самостійно, математика разом, математичне письмо. 

Гурова Л.Д. 

3. 

Аукціон методичних ідей. Інтерактивні форми організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках математики: 

- кейс-технологія; 

- «перевернуте навчання»; 

- технологія квестів. 

 Члени МО 

4. 

Педагогічна технологія STEM як засіб реформування освітньої системи України 

Яровенко О.Г. 

5. 

Гра по-новому – навчання по-іншому з LEGO. Практикум. Метод компетентнісного навчання «Шість цеглинок»                                                                                                                                       

Марченко В.В. 

6. 

Розвиток математичних здібностей дітей з особливими освітніми потребами. 

Орел І.С. 

Засідання № 4 

березень 2024р. 

Тема. Модернізація змісту освіти в умовах реалізації Державного стандарту під час дистанційної освіти. Природнича освітня галузь. 


                                                                                          Немає прагнення більш природного 

                                                                               ніж прагнення до знань       
                                                                                                                                         М. де Монтель 

№ з/п 

Зміст роботи 

Відповідальний 

1 . 

Організаційно-педагогічні умови формування екологічної грамотності молодших школярів 

                                                                                                                                    

Яровенко О.Г. 

2. 

Критичне мислення як засіб формування та розвитку творчих здібностей молодших школярів на уроках природознавства 

                                                                                                                                         

Марченко В.В. 

3. 

Скрайбінг – сучасний засіб візуалізації мислення учнів. 

                                                                                                                                          

Хаюк Т.Т. 

4. 

Аукціон методичних ідей. Інтерактивні прийоми роботи на уроках природознавства: 

- активізація пізнавальної діяльності учнів на уроці природознавства засобами технології «перевернутий клас»; 

- прийом фішбоун;                                                                                                                                              

- прийом «Кубик Блума»; 

- використання задач екологічного змісту на уроках математики як засобу формування екологічної культури учнів. 

   

Члени МО

               Засідання № 5 

                   травень  2024 р. 

Тема.   Підсумок роботи методичного об’єднання за рік 

                                                           Ніщо так не возвеличує і не дає право відчути себе людиною, 

                                              в найвищому розумінні цього слова,  як праця, в яку віриш і любиш 
                                                                                                                                     Олександр Білаш 

 
 

№ з/п 

Зміст роботи 

Відповідальний 

1 . 

Звіт керівника МО про підсумки роботи за рік 

Гурова Л.Д. 

2. 

Творчі сходинки. Досягнення членів МО (портфоліо вчителів та вихователів; звіти членів МО по темах самоосвіти, свідоцтва про закінчення курсів підвищення кваліфікації; сертифікати ,подяки, грамоти та портфоліо учнів). 

Члени МО 

3. 

Аналіз стану навчальних досягнень учнів 4-х класів. Моніторинг освітньої  діяльності 

 Яровенко О.Г. 

4. 

Аналіз результатів анкетування учнів 4 класу щодо готовності  до навчання у середній  ланці                                                                                

Яровенко О.Г. 

5. 

Результати роботи дошкільного підрозділу (успіхи, недоліки) за рік.                                                                                                                                        

6. 

Складання перспективного плану роботи  методичного об’єднання на 2022 – 2023 н. рік 

Члени МО 



Comments:
Only authorized users can leave comments.